Otázky a odpovědi

Co budu vše muset zařídit na úřadech?

Budete potřebovat pouze živnostenský list. Dále bude záležet na tom, jestli jste na MD dovolené či nikoliv, (na proškolení můžeme vaši situaci probrat a rádi vám poradíme).

Zvládnu učit, když jsem to nikdy nedělala?

V první řadě je potřeba zdůraznit, že program není o učení. Pokud už jste si někdy hrála s dětmi a nestydíte se zazpívat: „skákal pes přes oves“, s naší pomocí a manuálem to určitě zvládnete.

Měla bych zájem o školení, ale nevím jestli pak chci pokračovat, nemůžu zaplatit jen to školení?

Školení se skládá z několika částí. V první části je připraven minikurz „jak vystupovat před ostatními“, to pro vás může být přínosné samo o sobě. V druhém bloku budeme mluvit o Franchise samotné, vašich a našich představách, podmínkách atd. Po tomto bloku se budete moci ještě rozhodnou zda-li máte zájem o spolupráci. Po té se již podepisují smlouvy a zbylé dva bloky jsou věnované čistě rozboru manuálu a práci samotné. V případě nejistoty je tedy možné zaplatit základní poplatek a rozhodnout se po úvodních blocích. 

Co když zjistím, že mi to nejde a budu chtít skončit?

Jde především o vaše podnikání, pokud se opravdu rozhodnete skončit, bude to jen na vás. Nicméně, nevzdávejte to dřív, než začnete. Budete dobře proškolení, budete vybaveni kvalitními materiály a pokud si nebudete v něčem jistí, můžete se na nás kdykoliv obrátit. Je také třeba si uvědomit, že pokud začnete vést třídu dětí, máte k nim už nějakou zodpovědnost a měli byste pokud to jen trochu půjde ročník dokončit.

Lze začít i během roku?

Začít chodit s dítětem na probíhající Trdlohrátky můžete určitě i během roku. Pokud je dotaz směřován k rozjetí programu jako lektor, je to složitější, témata na sebe navazují a částečně jsou vázaná i na měsíce v roce (advent, kohoutek a slepička na velikonoce apod…). Ale ano, je to možné, individuální plán bychom konzultovali společně.

Jsem učitelka v mateřské školce, je opravdu nutné absolvovat školení?

Vstupní proškolení je opravdu nezbytné.  To, že máte zkušenosti s malými dětmi je báječné, ale na proškolení je důležité, že se navzájem poznáme a ujistíme se o tom, že je dobře pochopen celý manuál, i schéma celého projektu.

Kde mám jistotu, že budu mít dostatek dětí, nevím jak je shánět.

Já osobně začínala na malé vesnici s maminkami kamarádkami a kamarádkami kamarádek, v této komunitě se informace šíří velmi rychle.  Jednu třídu tedy ve svém okolí naleznete určitě snadno. Pokud máte více volného času a větší ambice, rádi vám pomůžeme. Nebudeme za vás samozřejmě dělat nábory, ale poradíme se strategií a pomůžeme s propagací.

Mohu přijímat děti během roku? A je možné mít v jedné hodině různě staré děti?

Různě staré děti jsou běžnou praxí, všechny děti nemohou mít v září 4 měsíce.  Ideální je, aby děti nastupující v září do programu měli 4 až 8 měsíců, ale jsou možné i další alternativy, včetně nástupu během roku. Více na proškolení lektorů.

Chtěla bych s dcerou chodit na vaše trdlohrátky, ale nevím kde hledat, vede je někdo v Kutné hoře?

Trdlohráty zatím probíhaly jen pod mým vedením na Vysočině. Realizace franchisi snad brzy pokryje zájemce z celé ČR.  Můžete využít šanci a začít v Kutné Hoře vy sama :).

Trdlo - to bylo u nás hanlivé. Proč tak stupidní a trapný název?

Dovolím si použít citaci pana Michala Novotného z ČRo: "Říct o někom, že je trdlo, není pochvala. Ale ani vyslovená nadávka. Ve Slovníku spisovného jazyka českého se sice heslo trdlo ve svém druhém významu uvádí s poznámkou zhrub., tedy zhruběle, ale já slovo trdlo jako hrubé necítím. Spíš jako milé, vyjadřující určitou láskyplnou shovívavost. Nemotorným dětem říkáme, že jsou trdla, eventuálně trdla maková." Já s p.Novotným souhlasím, nevnímám slovo hanlivě, naopak. Navíc trdlo je v prvotním významu palička, která se používá spolu s hmoždířem. Myšlenka, že v hmoždíři mícháme tu správnou směs koření na hodiny TrdloHrátek nám přišla prozaická... vám ne?

1 | 2 >>