Kde TrdloHrátky najdu?

 

Pokud vás program zaujal, pak máte dvě možnosti. První možností je podívat se kde se trdluje. Pokud najdete ve vašem okolí již fungující TrdloHrátky, kontaktujte přímo lektorku a domluvte se na první ukázkové hodině zdarma.

Projekt je v začátcích, a je ještě mnoho míst kde TrdloHrátky zatím nefungují. Pokud zrovna nemáte fungující Trdlohrátky ve vašem okolí, máte jedinečnou šanci stát se sama lektorkou. Nelekejte se, není to vůbec složité, naopak. Stačí opravdu málo, minimálně jen tak pro zajímavost se podívejte na základní požadavky.
 

Příkládám pro inspiraci vyjádření jedné z prvních lektorek:

O Trdlohrátkách jsem poprvé slyšela v květnu 2012. Zhodnotila jsem, že by se u nás našlo pár maminek s dětmi, kterým by se takový program mohl líbit. Pak ještě pár týdnů přemýšlení a šla jsem do toho - založit živnost, absolvovat školení, najít vhodný prostor... a pak jen najít prvních pár maminek na obsazení skupinky. Když jsem ještě dva dny před první ukázkovou hodinou měla jen dvě zájemkyně, byla jsem lehce nervózní. Ale pak to šlo už nějak samo. Aniž bych vynakládala vlastní energii na reklamu a propagaci, nové maminky se hlásily samy - jen na základě doporučení těch, které už na Trdlohrátky chodily. Takže v červnu 2013 jsem měla ve třech skupinkách celkem 19 dětí. Nyní zbývá týden do konce prázdnin a já se připravuji na další ročník. Přemýšlím a vymýšlím, co a jak udělat, aby si to děti i maminky co nejvíc užily. A těším se na ně na všechny - na "staré známé" i na nové tváře. Tímto děkuji Lence za to, že jsem mohla zkusit něco nového. A pro ostatní: není to tak těžké, jak to možná vypadá.

Jana Julinková